Flying Training Centre

Středisko pilotního výcviku - Jan Šťastný

Počítadlo přístupů

7491215
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Za všechny dny
986
8894
50575
7370840
59387
328547
7491215

Vaše IP: 34.225.194.144
Čas: 08-12-2019:56:25
   Prvním krokem k realizaci vašeho snu je absolvování lékařské prohlídky II.stupně u leteckého specialisty (pro piloty ULLa). Prohlídka je zhruba na úrovni běžné prohlídky u sportovního lékaře a trvá asi 60 minut. Pro piloty soukromých letounů je třeba absolvovat vstupní lékařskou prohlídku na ÚLZ Praha (Ústav leteckého zdravotnictví), která je samozřejmě ve větším rozsahu a trvá jeden den.

 

   Oba typy zdravotních prohlídek mají platnost dva roky a potom se musí znovu pravidelně obnovovat ve stejné periodě dvou let.Následuje teorie leteckého výcviku, která zahrnuje výuku leteckých předpisů, meteorologie, navigace, leteckých přístrojů, materiální odborné části letadel, konstrukce letadel, základních otázek letecké medicíny a základních znalostí letecké frazeologie v češtině i angličtině.

 

   Rozsah teorie a požadovaných znalostí závisí na typu výcviku a kvalifikaci, kterou chcete dosáhnout.Před zahájením praktického výcviku je třeba získat omezené vysvědčení radiotelefonisty letadlových stanic, které vás opravňuje k používání radiostanice na palubě letadel pro komunikaci.Po absolvování teorie následuje praktický letecký výcvik, který zahrnuje veškeré prvky základní pilotáže letounů včetně řešení nouzových situací za letu, navigační lety, létání na řízená letiště, jak se chovat ve vzdušném prostoru a další praktické zkušenosti související se samotným létáním.

 

   Absolvováním praktického výcviku a splněním podmínek pro výcvik jste připraveni vykonat zkoušku způsobilosti podle typu a kvalifikace leteckého výcviku, který jste si vybrali na začátku výcviku. Samotná zkouška se skládá z písemného testu a praktického přezkoušení letové způsobilosti z rozsahu znalostí předepsaných pro stanovený typ pilotní kvalifikace.


Splníte-li požadavky testu a praktické zkoušky, získáváte pilotní průkaz a vzdušný prostor je pro vás otevřen.

Náhodný obrázek

Fotogalerie

Partneři

Aeroweb.cz - Server pro piloty a zájemce o létání

 

Certifikát

Jan Šťastný - středisko pilotního výcviku - netkatalog.czLetecké školy - netkatalog.cz

Nečas Zdeněk

Copyright © 2014. All Rights Reserved.